Rozlicz z nami swój PIT

Rozlicz z nami swój PiT

Rozliczając swój PIT możesz wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku. Każdy obywatel realizując swoje roczne rozliczenie z fiskusem w deklaracji podatkowej Pit może zaznaczyć, że chce przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji.

Biuro Rachunkowe Saldo. pl co roku zachęca podatników do przekazywania 1% podatku na cel charytatywny.

Nasze cele:

Roksana Płoskonka

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje Patronem fundacji. Fundację wspierają również Beata Tyszkiewicz jako Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”.

Fundacja swoją opieką otacza ponad 31 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Przekazuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby.

Jedną z podopiecznych fundacji jest Płoskonka Roksana. Nasze biuro wspiera zbiórkę funduszy na pomoc i rehabilitację Roksanki. Roksana Płoskonka urodziła się 3 lipca 2003 roku z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Wymaga stałej opieki. W celu poprawy sprawności konieczna jest rehabilitacja i masaże. Przekazywane środki pozwolą rodzicom Roksanki zakupić lekarstwa i sprzęt rehabilitacyjny ułatwiający funkcjonowanie w codziennym życiu.

Cel szczegółowy: 9066 Płoskonka Roksana
KRS 0000037904

Patrycja Filapek „fundacja Słoneczko”

Dokładnie 19 stycznia 2017r., Patrycja zaczęła tracić równowagę, co zaczęło nas niepokoić.Bardzo szybko pojawiły się wydrążone stopy, które zaczęły marznąć. Wystąpiły również chód brodzący z opadającą stopą oraz ogólne problemy z poruszaniem się. Wszystkie objawy i badanie EMG potwierdziły aksonalną demineralizację układu nerwowego. Jest to choroba rzadka, immunologiczna, powodująca autodestrukcję całego organizmu. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przebiegu choroby ani jej skutków. Najgorsze jest to, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić również dokładnie, co wyniszcza nasze dziecko.

Kolejne objawy zaczynają pojawiać się nagle, z dnia na dzień. Jesteśmy przerażeni faktem, że może to być nasilenie symptomów, które wykryliśmy u niej do tej pory, ale może to być też zupełnie coś nowego, coś, z czym możemy sobie nie poradzić. Na tę chwilę, aby spowolnić to, co dzieje się z naszą córką w wyniku choroby, potrzebna jest systematyczna rehabilitacja, elektrostymulacja, z ewentualny przeszczep komórek macierzystych.

Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Artur Polok – jedyny chłopczyk wśród naszych podopiecznych 🙂

Pola Talik

Pola jest kolejną z podopiecznych fundacji „Zdążyć z Pomocą”, a zarazem jedną z naszych podopiecznych, której pragniemy pomóc. Chcemy wesprzeć zbiórkę funduszy na pomoc i rehabilitację małej dziewczynki, u której zdiagnozowano spektrum autyzmu, opóźnienie mowy i hipotonię mięśniową. Wymaga dużej opieki. W tej chwili najważniejsze dla Poli to terapia niezbędna do funkcjonowania w codziennym życiu. Przekazywane środki pozwolą rodzicom Poli kontynuować intensywną terapię logopedyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną i zebrać fundusze na turnus rehabilitacyjny.

Za wszelkie wsparcie dla naszych podopiecznych z całego serca dziękujemy 😀