Biuro Rachunkowe "Saldo.pl"

Rozlicz z nami swój PiT

Rozliczając swój PIT możesz wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku. Każdy obywatel realizując swoje roczne rozliczenie z fiskusem w deklaracji podatkowej Pit może zaznaczyć, że chce przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji.

Biuro Rachunkowe Saldo. pl co roku zachęca podatników do przekazywania 1% podatku na cel charytatywny.

Nasze cele:

FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"

Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje Patronem fundacji. Fundację wspierają również Beata Tyszkiewicz jako Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”.

Fundacja swoją opieką otacza ponad 31 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Przekazuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby.

Jedną z podopiecznych fundacji jest Płoskonka Roksana. Nasze biuro wspiera zbiórkę funduszy na pomoc i rehabilitację Roksanki. Roksana Płoskonka urodziła się 3 lipca 2003 roku z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Wymaga stałej opieki. W celu poprawy sprawności konieczna jest rehabilitacja i masaże. Przekazywane środki pozwolą rodzicom Roksanki zakupić lekarstwa i sprzęt rehabilitacyjny ułatwiający funkcjonowanie w codziennym życiu.


Cel szczegółowy: 9066 Płoskonka Roksana
KRS 0000037904

Patrycja Filapek "Fundacja Słoneczko"

Dokładnie 19 stycznia 2017r., Patrycja zaczęła tracić równowagę, co zaczęło nas niepokoić.Bardzo szybko pojawiły się wydrążone stopy, które zaczęły marznąć. Wystąpiły również chód brodzący z opadającą stopą oraz ogólne problemy z poruszaniem się. Wszystkie objawy i badanie EMG potwierdziły aksonalną demineralizację układu nerwowego. Jest to choroba rzadka, immunologiczna, powodująca autodestrukcję całego organizmu. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przebiegu choroby ani jej skutków. Najgorsze jest to, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić również dokładnie, co wyniszcza nasze dziecko.

Kolejne objawy zaczynają pojawiać się nagle, z dnia na dzień. Jesteśmy przerażeni faktem, że może to być nasilenie symptomów, które wykryliśmy u niej do tej pory, ale może to być też zupełnie coś nowego, coś, z czym możemy sobie nie poradzić. Na tę chwilę, aby spowolnić to, co dzieje się z naszą córką w wyniku choroby, potrzebna jest systematyczna rehabilitacja, elektrostymulacja, z ewentualny przeszczep komórek macierzystych.

Serdecznie dziękujemy za pomoc.

„FUNDACJA LEPSZY ŚWIAT”
FUNDACJA DLA ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA

Fundacja „Lepszy Świat” powstała w 2010 roku, w miejsce działającego od lat na terenie powiatu cieszyńskiego oddziału Fundacji Emir. Nasze główne cele skierowane są na działanie na rzecz właściwego i humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami, zwalczanie przejawów przemocy wobec nich, ujawnianie i ściganie przestępstw oraz wykroczeń dotyczących praw zwierząt, ochrony przyrody i środowiska naturalnego, współdziałanie z inspekcją weterynaryjną w sprawowaniu nadzoru nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt, oraz podejmowanie działań zapobiegawczych w zakresie ochrony zwierząt i środowiska.

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, prowadzi dla nich domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Aby nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest im Państwa wsparcie, które Was nic nie kosztuje, a im pomoże nadal działać z korzyścią dla naszych braci mniejszych.

KRS 0000366266